+98 915 308 9337 شماره سفارشات
وب سایت فروشگاه گروه عطر روحانی

با رایحه حیوانی در عطر و ادکلن آشنا شوید

صنعت عطر و ادکلن سازی ، از فقر واژه در این زمینه رنج می برد. با این حال، یکی از این کلمات که به وفور استفاده میشود، ” رایحه حیوانی ” است. رایحه حیوانی، یکی از واژه هاییست که در توصیف رایحه یک ادکلن یا عطر به کار می رود. اما این رایحه چیست و چه بویی دارد؟

گروه عطر روحانی ، بهترین عطر فروشی مشهد ، بهترین عطرهای مردانه ، بهترین عطرهای زنانه ، عطر و ادکلن

صنعت عطر و ادکلن سازی ، از فقر واژه در این زمینه رنج  می برد. با این حال، یکی از این کلمات که به وفور استفاده میشود، ” رایحه حیوانی ” است. رایحه حیوانی، یکی از واژه هاییست که در توصیف رایحه یک ادکلن یا عطر به کار می رود. اما این رایحه چیست و چه بویی دارد؟

رایحه حیوانی یا Animalic در عطر و ادکلن

این واژه از جمله لغاتی ست که در توصیف عطرها کاربرد دارد. در ترکیبات یک عطر یا ادکلن علاوه بر اسانس گیاهان ، از اسانس های موجود در بدن بعضی حیوانات نظیر مشک آهوی ختن یا سگ آبی نیز استفاده می شود که البته مدتی بسیار طولانی ست که به دلیل ممنوعیت کشتار حیوانات این اسانس ها به صورت مصنوعی و یا با استفاده از بعضی گیاهان شبیه سازی می شوند.

معرفی بعضی انواع رایحه حیوانی

گیاه کاستوس ، یکی از گیاهانی ست که از روغن ریشه آن جهت تولید رایحه های حیوانی استفاده می شود. عطر آن مشابه با بوی “موی کثیف و چرب”  می باشد. این قبیل رایحه ها ، با وجود این که از گیاه گرفته می شوند به عنوان رایحه حیوانی در نظر گرفته می شوند. بعضی از رایحه های حیوانی به صورت خالص رایحه و بوی چندان مطلوبی ندارند اما در عطر و ادکلن جهت ایجاد حس جذابیت و گیرایی و همینطور عمق بخشیدن به عطر به میزانی محدود استفاده می گردند.

مشک ها و چرم ، عسل ، خاویار و سایر مشتقات گرفته شده از حیوانات (یا حشرات) نیز به عنوان رایحه های حیوانی شناخته می شوند.

برخی از عطر و ادکلن هایی که دارای رایحه حیوانی هسنتد در زیر معرفی شده اند:

ادکلن مردانه کوروس ایو سن لورن ( Yves Saint Laurent Kouro )

ادکلن مردانه انتیوس شنل ( Chanel Antaeus )

عطر زنانه پالوما پیکاسو ( Paloma Picasso for women )

عطر زنانه نارسیسو فور هر ( Narciso Rodriguez for Her )