+98 915 308 9337 شماره سفارشات
وب سایت فروشگاه گروه عطر روحانی

سوالات کلیدی درباره عطر

این سوالات شاید مربوط به همه افراد نباشد، اما بصورت میانگین از یک جامعه آماری تهیه شده و بین افراد یکسان بوده. ابهامات افراد درباره عطر جالب است و گاهی واقعا نمی‌دانند باید چطور این ابهامات و سوالات را برطرف کنند.

گروه عطر روحانی ، بهترین عطر فروشی مشهد ، بهترین عطرهای مردانه ، بهترین عطرهای زنانه ، عطر و ادکلن

آیا عطر با ادکلن فرق می‌کند؟

در زبان عامیانه تفاوتی بین این دو وجود ندارد. اما اگر بخواهیم خیلی تخصصی در این زمینه صحبت کنیم باید درباره تقسیمات عطری اطلاعات کاملی داشته باشید. عطر معمولا به پنج دسته پرفیوم‌، ادو پرفیوم‌، ادوتویلت، ادکلن‌ و ادوفرش تقسیم می‌شود. همه این پنج دسته حاوی آب به همراه درصدی الکل و روغن است که عطر موردنظر را تشکیل می‌دهد اما در هر دسته میزان درصد تشکیل دهنده آب، الکل و روغن متفاوت است. برای تکمیل این بخش درصد هر کدام را برایتان توضیح می‌دهیم:

  • پرفیوم‌: این دسته دارای ۲۲ درصد اسانس است که در بالاترین جایگاه از نظر اسانس قرار می گیرد. 
  • ادو پرفیوماین دسته دارای 15 تا 22 درصد اسانس بوده که در جایگاه دوم قرار می گیرد.
  • ادو تویلتاین دسته دارای تا 15 درصد اسانس روغنی است و می توان آن را در جایگاه سوم قرار داد. 
  • ادکلن: نام آشنای ما که ادکلن است دارای ۴ درصد اسانس پایه و روغنی است که می‌توان آن را در جایگاه چهارم قرار داد.
  • ادو فرش:  این دسته نیز دارای ۳ درصد اسانس روغنی است که در رتبه پنجم جای می گیرد.

قبلا هم گفتیم که پرفیوم‌ها جزء بهترین میزان اسانس بوده و معمولا قیمتی گران دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در تفاوت بین عطر و ادکلن می‌توانید ویدیویی را مشاهده کنید.

چگونه عطر اصلی را تشخیص دهیم؟

برای خیلی از ماها مهم است عطری که بابتش هزینه می‌کنیم، اصل باشد. عطرهای اصلی دارای رایحه تازه و خوشبو، ماندگاری متناسب و رنگ شفافی هستند. البته شناخت عطر اصل ویژگی‌های زیادی دارد که قبلا هم برایتان در قالب یک مقاله کامل با عنوان بهترین راه‌های تشخیص عطر اصل از تقلبی، گفتیم.

ابهامات افراد درباره عطر

تفاوت عطر اصلی و شرکتی در چیست؟

گاهی در هنگام خرید عطر و ادکلن به ما می‌گویند که عطری شرکتی است و عطر دیگری اصل است. این‌ها واقعا چه مفهومی دارند؟ به همین علت یکی از سوالات کلیدی درباره عطر به شمار می‌رود. عطرهای اصل که جزء همان پنج دسته هستند ولی عطرهای شرکتی یعنی فرمول همان عطرها توسط شرکت‌های دیگر ساخته و ایجاد شده و به بازار عرضه می‌شود. شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌ها و رایحه عطر، نوع شرکتی آن‌ها را با قیمت کمتر و کیفیت خوب تهیه کنید.

چه عطری در فصول مختلف سال باید استفاده کرد؟

عطرها فصل دارند. یکی از ابهامات افراد درباره عطر همین است که آیا در هر فصلی باید عطر مخصوصی استفاده کرد؟ اگر برایتان مهم است باید بگویم، هر عطری فصل مخصوص به خود را دارد. مثلا عطرهای تابستانه و عطرهای زمستانه معروفند. عطرهایی که در فصول سرد سال استفاده می‌شوند، ماهیتی گرم دارند و عطرهایی که متعلق به فصول گرم سال هستند، ماهیت سرد دارند. این مسئله در روحیه شما و اطرافیان تاثیر بسزایی دارد و می‌توانید به آن توجه کنید.

در هر محیط باید چه عطری استفاده شود؟

همان طور که عطرها فصل دارند، محیط نیز برایشان مهم است. مثلا شما در محیط اداری و شرکت عطری را می‌زنید که ملایم‌تر بوده و باعث اذیت و آزاد دیگران نشود. اما می توانید در مهمانی‌ها و جشن ها از عطرهای تند با ماندگاری فوق العاده بالا استفاده کنید. پس محیط تاثیر بسزایی در عطر موردنظر دارد. برای اینکه با عطرهای مناسب هر محیط آشنا شوید، باید بسیار دقت کنید.

عطرهای موردعلاقه بانوان و آقایان چیست؟

favorit perfume- عطر موردعلاقه بانوان و آقایان

سلایق و طبع مردان و زنان با هم متفاوت است. البته گاهی خانم ها به عطرهای مردانه تمایل بیشتری نشان می‌دهند. اما در هر صورت شما باید عطر مناسب مردان و عطر مناسب بانوان را شناسایی کرده و بدانید معمولا چه گزینه‌هایی برای آن‌ها مناسب است. این سوال یکی از مهم‌ترین سوالات کلیدی درباره عطر است که معمولا در هنگام خرید کادو برای شخصی، پیش می‌آید. ما برای خودمان می‌دانیم چه بخریم ولی زمانی که می‌خواهیم برای فرد دیگری خرید کنیم حتما لازم است ویژگی‌های لازم را در این زمینه بدانید.

از طرفی در زندگی مشترک، برخی افراد به علایق همسر خود توجه می‌کنند و دوست دارند عطری را استفاده کنند که همسرشان علاقه خاصی به آن نشان می‌دهد. شما می‌توانید از روی ویژگی‌های همسر خود پی به علایق او برده و عطری را استفاده کنید که محبوبیت ویژه‌ای برایش دارد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم راهنمای عطر محبوب همسر را مطالعه کنید.

در فروشگاه چه تعداد عطر را می‌توان تست کرد؟

در هنگام تست عطر معمولا بعد از دو یا سه عطر، دیگر مشام شما توانایی تشخیص عطر را ندارد. معمولا پیشنهاد می‌شود بیش از سه عطر را تست نکنید زیرا اشتباه خواهید کرد. مگر اینکه فروشنده قهوه داشته باشد تا حس بویایی شما بازگردد.

چگونه مدت زمان بیشتری عطر خود را سالم نگه داریم؟

عطرها هم تاریخ انقضا دارند. این یکی از سوالات کلیدی درباره عطر است که معمولا بسیاری می‌پرسند. شما باید راهکارهایی را انجام دهید تا عطرتان عمر بیشتری کند و بوی آن مطبوع بماند. می‌توانید راهنمای سالم نگه داشتن عطر را مطالعه کنید تا تاریخ انقضای عطر خود را افزایش دهید.