+98 915 308 9337 شماره سفارشات
وب سایت فروشگاه گروه عطر روحانی

حقایق جالب درباره عطر

هنر ساخت عطر به دوران مصر باستان برمی گردد و تحولات بسیار جالبی درگذر زمان در زمینه ساخت آن به وجود آمده است. در اینجا 7 حقیقت دور از ذهن درباره ی عطر که نمی دانستید را برای شما بر ملا کرده ایم.

گروه عطر روحانی ، بهترین عطر فروشی مشهد ، بهترین عطرهای مردانه ، بهترین عطرهای زنانه ، عطر و ادکلن

1. آغاز عجیب و غریب:عنبر یکی از با ارزش ترین مواد اولیه در ساخت عطر است. به عنوان یک ماده خوشبو با رایحه شیرین که تداعی کننده اقیانوس است و از محتویات معده نهنگ عنبر به دست می آید. امروزه عطرهایی مثل Dolce & Gabbana شامل نسخه های مصنوعی از این ماده نادر هستند.


2. شما عطر را درست اسپری نمی کنید: موهای شما -نه پوست- بهترین مکان برای اسپری کردن عطر است. به خاطر اینکه چربی موجود در موها می تواند عطر را مدت زمان بیشتری روی خودش نگه دارد. چون اکثرا در حال حرکت هستید به همین دلیل می تواند باعث پراکنده شدن بیشتر عطر شود.


3. بینی شما ممکن است متوجه نشود:ظاهرا بینی شما به عطری که دائما استفاده می کنید عادت می کند و بعد از مدتی دیگر آن را حس نمی کند و فقط وقتی که برای بارهای اول از آن استفاده می کنید یا وقتی که خیلی به بوی آن دقیق می شوید می تواند آن را حس کند نکته ای که اینجا حائز اهمیت است این است که محیط های غیر ضروری از عطرتان استفاده نکنید.


4. می دانستید که مشک، ماده ی قرمز قهوه ای فوق العاده خوشبو از ناف آهوی نر ترشح شده؟از آنجا که برای تهیه آن باید یک حیوان در معرض انقراض کشته شود امروزه به ندرت برای ساخت عطر از آن استفاده می شود و به جای آن از مواد شبیه مشک یا مواد اولیه مصنوعی استفاده می شود.


5. رایحه گل یاس: که در بسیاری از عطرها به کار می رود در واقع ترکیبی از ماده ای به نام ایندول است که از قطران ذغال سنگ مشتق شده است. و هنگامی که در یک غلظت پایین استفاده می شود بوی شیرین و بوی گل می دهد به خاطر همین تداعی کننده بوی گل یاس است.


6. bacon lover: اگر که می خواهید از صبحانه ای که می خورید لذت بیشتری ببرید این عطر را استفاده کنید. در سال 1920 توسط یک قصاب پاریسی که متوجه شد جوهر بیکن می تواند بهبود چشمگیری برخلق و خوی مشتریانش داشته، مورد استفاده قرار گرفت.


7. رایحه گران:گران ترین عطر جهان Clive Christian است که قیمت آن 215،000 دلار برای 16٫9 اونس است. آن در یک بطری کریستال طلا کاری شده و الماس پنج قیراط نگه داری می شود.