+98 915 308 9337 شماره سفارشات
وب سایت فروشگاه گروه عطر روحانی

چه فرقی بین عطرهای زنانه و مردانه وجود دارد؟

به نظر می رسد هنگامی که صحبت در مورد عطر و بوی زنانه یا عطر و بوی مردانه پیش می آید ، این تفاوت ها در تفکیک بوی عطرها برای جنس زن و مرد بیشتر بر اساس فرهنگ ما باشد تا هر چیز بیولوژیکی دیگر.

گروه عطر روحانی ، بهترین عطر فروشی مشهد ، بهترین عطرهای مردانه ، بهترین عطرهای زنانه ، عطر و ادکلن


عطرهای سنتی "مردانه" در غرب به عنوان فوره "fougère" (به معنای سرخس گون) شناخته می شوند و بوسیله رایحه هایی مانند اوکاموس، دانه تونکا و اسطوخودوس شناخته می شوند. عطرهای مردانه همچنین ممکن است به عنوان "چوبی" یا "ادویه ای و تند" توصیف شوند.


افزودن اسطوخودوس در این عطرهای مردانه ممکن است بعضی از افراد را متعجب کند، از آنجایی که این عناصر به عنوان رایحه های گلدار بیشتر با زنانگی مرتبط است. با این حال، در خاورمیانه، عطرهای گل دار در میان مردان رایج هستند، زیرا روغن گل رز به ویژه محبوب است. مدیر آژانس پارافوم (Agence de Parfum)، آقای نیک اسمارت، می گوید که عطر گل ها بخشی از تقریبا هر عطر مردانه است و "بوی گل رز در یک عطر مردانه لذت آور و اعتیادآور همانند عطرهای زنان است". متخصص عطر آقای Roja Dove به طور مشابه استدلال می کند که "این ایده که رزها زنانه هستند و رایحه چوبها مردانه است بی معنی است".

محبوبیت "عطرهای مشترک مردانه-زنانه" این اختلاف جنسیتی مطلق "گلدار" و "مردانه" را مختل و محو کرده است. این رایحه ها به عنوان "اقیانوسی" شناخته می شوند - پاک، ترد، و شور - و یا در عطر های "چوبی"، با استفاده از رایحه هایی مانند عود و چوب سدر. جالب توجه است که این رایحه ها به طور سنتی به عنوان مردانه طبقه بندی شده اند. سازنده عطر آقای Antonie Lie معتقد است که زنان از عطرهای مردانه بیشتر استفاده می کنند تا مردها از عطرهای زنانه.