+98 915 308 9337 شماره سفارشات
وب سایت فروشگاه گروه عطر روحانی

چند گام برای انتخاب بهترین عطر

امروزه انتخاب عطر با توجه به تنوع عطر های موجود در بازار کار بسیار سخت و پیچیده ای میباشد. برای انتخاب بهترین عطر باید مسائل گوناگونی را در نطر بگیرید که ما در این مقاله به چند مورد آن اشاره میکنیم.

گروه عطر روحانی ، بهترین عطر فروشی مشهد ، بهترین عطرهای مردانه ، بهترین عطرهای زنانه ، عطر و ادکلن


۱- در هر بار فقط ۶ رایحه را امتحان کنید.

درخصوص عطرها زیاده روی نکنید. خودتان را محدود به امتحان حداکثر ۶ رایحه در هر بار کنید. این عمل به شما اجازه می دهد تا بوی هر عطر را کاملا متوجه شوید و برحس بویاییتان بیش از حد فشار نمی آورد. به دلیل اینکه شما انتخاب های خود را محدود کردید، مجبور نخواهید بود شامه خود را برای عطرهایی که مناسب شما نیست هدر کنید.


۲- ابتدا ازشیشه عطر استشمام کنید.

هنگامی که درحال امتحان عطر هستید، ابتدا از شیشه بو کنید. این نشانه ای به شما خواهد داد که آیا به آن عطر علاقه دارید یا خیر. اگر شما در نهایت اصلا علاقه ای به بوی آن نداشتید،از اینکه بر روی خود اسپری نکرده اید خوشحال خواهید شد. عمیق استشمام نکنید، زیرا ممکن است شامه شما را حتی سریعتر ضعیف کند.


۳- عطر را بر کاغذ تست عطر یا بلاتر اسپری کنید.

اگر عطر در شیشه را استشمام کردید و به رایحه ی آن علاقه داشتید، مقدار کمی از عطر را بر روی کاغذ بلاتر اسپری کنید. اجازه دهید رایحه جذب کاغذ بلاتر شود، حدود ۱۰ثانیه، سپس استشمام کنید. اگر همچنان رایحه مورد علاقه شماست، کاغذ را چسب زده و آن را در کیف پول یا کیف خود قراردهید. با این روش شما می توانید آن را بعدا استشمام کنید و بخاطر بیاورید که کدام عطر است.


۴- عطر مورد علاقه را بر روی پوست بدنتان اسپری کنید.

اگر شما واقعا علاقه دارید و فکر می کنید این همان عطر مورد نظر شماست، مقدار اندکی از آن را بر روی مچ دست و بخش انتهای آرنج اسپری کنید. ده ثانیه فرصت دهید تا الکل ازبین رود، سپس با ملایمت عطر را استشمام کنید. رایحه عطر به محض تماس با پوست بدنتان اندکی تغییر می کند،بنابراین مهم است که عطرهای عالی را بر پوستتان امتحان کنید که به خوبی کاغذهای بلاتر است.
فقط ۱ عطر را بر روی هردست استفاده کنید ، درغیر این صورت رایحه ها با هم مخلوط میشوند.


۵- بینی خود را دوباره باطراوت کنید.

بین هر استشمام، حس بویایی خود را به وسیله بوی چیزهای خنثی مانند پوست و پیراهن خود دوباره باطراوت کنید. بنابراین بوی آخرین عطر دوام و مداخله ای با عطر بعدی که میخواهید استشمام کنید نخواهد داشت.


۶- نمونه ها را درخواست کنید.

اگر عطری را که بسیار دلپسند شما است را امتحان کردید، بلاتر یا تستر عطر را نگه دارید و به علاوه اگر امکان داشته باشد نمونه های عطر را درخواست کنید. به فروشنده بگویید که درحال فکر کردن برای خرید عطر هستید اما بعدا میخواهید تصمیم بگیرید. بیشتر عطرها دارای نمونه هایی هستند که اگر مشتری بسیار علاقه مند باشد به صورت رایگان به آنها عرضه میشود.


۷- عطرها را درکنار هم امتحان کنید.

بعد از دیدن عطر فروشی هایی که برنامه ریزی کرده بودید و چندین حق انتخاب داشتید، تمامی نمونه ها و کاغذ تستر را جمع کنید. همان رویه ای را که برای امتحان عطر در مغازه استفاده میکردید را بکار بگیرید و انتخاب های خود را بقدری محدود کنید تا در نهایت تصمیم خود را بگیرید.


۸- خرید یک مجموعه نمونه را درنظر بگیرید.

اگر شما نمی توانید تنها 1 عطر را انتخاب کنید از عطرفروشی ها یک نمونه بخرید. مجموعه نمونه ها حاوی نمونه و یا عطرهای اندازه گیری شده مسافرتی (قابل حمل) هستند که شامل چندین عطر میباشد. شما میتوانید هر عطر را در بازه زمانی یک هفته امتحان کنید و در نهایت یک شیشه مناسب از عطری که بیش از همه علاقه دارید، بخرید. برخی از مجموعه ها به همراه گواهی برای شیشه های به اندازه کامل عرضه میشوند.